Du trenger ikke ha erfaring med trening eller å lede treningsgrupper fra før. Du vil få innføring og praksis i treningsprogram og utførelse gjennom et tre dagers instruktørkurs.
Akkurat nå trenger vi frivillige til å lede treningsgruppe på Alta omsorgssenter på tirsdager og i BUL-hallen.
Det er planlagt Sterk og stødig veilederkurs de to siste ukene i november og det blir informasjonsmøte om det å være instruktør - dato, tid og sted for dette kommer. Det jobbes også med å starte opp flere grupper.
Som frivillig i Sterk og Stødig vil du bli inkludert i et større nettverk av andre frivillige instruktører og hvert halvår møtes dere for sosialfaglig samling. I tillegg vil du få oppfølging av fysioterapeut, som også tar seg av påmelding og koordinering av tilbudet. Som frivillig er din oppgave å gjennomføre en 60 minutters trening.
Vi forsøker alltid å rekruttere to frivillige instruktører per gruppe, for å gjøre tilbudet mindre sårbart. Kanskje kjenner du noen du kunne tenke deg å være frivillig sammen med, ellers så forsøker vi å finne noen som kan være medfrivillig.
Ta kontakt med oss:
Benedikte Heggelund: 47759535
Kaja Bruhn Johansen: 91539484
Her kan du se hva Ann Karin og Guri sier om det å være instruktør:
Vi søker deg som:
- Er 65 +
- Har et engasjement for trening
- Ønsker å få mer kunnskap om trening og hvordan lede grupper
- Ønsker å holde egen treningsgruppe i lag med en annen instruktør
- Ønsker å bidra med et frivillig engasjement
Som frivillig får du:
- Veiledning av fysioterapeut fra kommunen og oppfølging gjennom hele treningsperioden (Sterk og Stødig følger skoleruta)
- Invitasjon til sosiale treff og samlinger med de andre i frivillig-gjengen en gang per halvår.
- Et tildelt ansvar. Som instruktør trenger du bare å møte opp til trening og lede gruppa, alt det administrative er fysioterapeutene sitt ansvar.
- Rom for å være borte. Fysioterapeutene ordner vikar dersom du ikke kan delta en uke.