Onsdag 3. september hadde Kaiskuru barnehage bli kjent fest og bruktmarked med barneklær.
– Det ble et veldig vellykket arrangement, forteller virksomhetsleder Siri Vebenstad.
Du kan se flere bilder fra arrangementet nederst i saken
Bli kjent festen, eller restauranten som mange av barna sa, var for barn, foreldre, søsken og ansatte. Vi serverte hjemmelaget tomatsuppe med litt trøkk i, og en egen variant for litt sartere ganer, samt mye godt tilbehør.
– Vi kokte til sammen 55 liter suppe!
Vakre skatter fra naturen
Det var god stemning rundt de fulle bordene. Tomatsuppa med trøkk i, fikk 10 av 10 skår i følge en far.
Bordene ble pynta med de vakreste skatter fra naturen.
Barneklærne som utgjorde bruktmarkedet hadde foreldene levert i barnehagen i forkant av dagen. Med et økende fokus på gjenbruk, var dette arrangementet både bærekraftig for miljø og pengebok.
– Vi fikk veldig gode tilbakemeldinger fra foreldrene på arrangementet, så vi vurderer å ha det som en tradisjon videre, avslutter Vebenstad.
Barnehagen har også et stativ med klær stående året rundt, som foreldre enten kan henge på eller ta med seg fra.