A A A

Partiene

Partiene og partigruppene i kommunestyret i Alta.

I kommunestyreperioden 2015 - 2019 er ni partier representert i Alta kommunestyre. Her finner du kontaktinformasjon til disse partigruppene. I tillegg finner du kontaktinformasjon til partiorganisasjonen lokalt til de samme ni partiene.

Parti Navn Adresse Mobil Mail Hjemmeside
Partiledere for lokalpartiene i Alta, med lenke til partiets hjemmeside
Alta Arbeiderparti Ole Steinar Østlyngen  Spireaveien 24, 9515 Alta  900 11 066 ole@altamotorsenter.no www.alta.arbeiderpartiet.no/
Alta Fremskrittsparti  Odd Erling Mikalsen PB 206, 9502 Alta 482 32 770 odderlingmikalsen@gmail.com https://www.frp.no/ditt-fylke/finnmark/alta
Alta Høyre Bjørn Konrad Johansen   900 52 943 vandura.65@hotmail.com www.hoyre.no/finnmark/alta/
Alta Kristelig Folkeparti Knut Klevstad Postboks 160, 9501 Alta  917 50 647 knut@klevstad.no https://www.krf.no/
Alta Kystparti Bengt S. Johansen Karl Johnsensvei 12, 9511 Alta 952 07 931 benj@alta.kommune.no http://www.kystpartiet.no/
Alta MDG Frode Elias Lindal   905 32 955 frode84@gmail.com https://www.mdg.no/
Alta Senterparti Jan Martin Rishaug Russeluftveien 6, 9517 Alta 482 72 242 jmrishaug@gmail.com https://www.senterpartiet.no/
Alta SV Kristina Martine Lomeland Gamleveien 15, 9515 Alta 950 56 159 kristinalomeland@hotmail.com https://www.sv.no/
Alta Venstre Tommy Hæggernæs Alkeveien 17A, 9512 Alta 908 77 868  tommy.haeg@gmail.com https://www.venstre.no/lokal/finnmark/alta/

 

Parti Navn Adresse Mobil Mail
Gruppeledere for de politiske partiene
Arbeiderpartiet Ole Steinar Østlyngen Spireaveien 24, 9515 Alta 900 11 066 ole@altamotorsenter.no
Fremskrittspartiet  Ronny berg Ørneveien 6, 9512 Alta 992 11 816 ronnbe@live.no
Høyre Alex Bjørkmann Blokkebærveien 66, 9514 Alta 901 26 317 alex@bjorkmanns.no
Kristelig Folkeparti Knut Klevstad Postboks 160, 9501 Alta  917 50 647 knkl@alta.kommune.no
Kystpartiet Bengt S. Johansen Karl Johnsensvei 12, 9511 Alta 952 07 931 benj@alta.kommune.no
MDG Miriam Akkouche   909 67 471 mirakko@hotmail.com
Senterpartiet Jan Martin Rishaug Russeluftveien 6, 9517 Alta 482 72 242 jmrishaug@gmail.com
SV  Tommy Berg Sagastien 33, 9517 Alta  95179160 tomb@alta.kommune.no
Venstre Trine Noodt Myrveien 7, 9511 Alta 407 29 188 trine.noodt@gmail.com

Skjema