Elever fra ungdomsskolen starter elevbedrifter
30/11 går startskuddet for ca 140 elever på 9. trinn i Alta. Da gjennomfører skolene i samarbeid med Ungt entreprenørskap "Gründercamp" på Folkets hus.
Elevbedrift og Gründercamp
Hvert år starter, driver og avvikler elever på 9. klassetrinn i grunnskolen skole sine egne elevbedrifter for å trene entreprenørskapsmuskler. Dette trenger Finnmark!!
Entreprenørskap handler om å se mulighetene i seg og rundt seg og trene på å sette mulighetene om til noe som har verdi, det være seg sosialt, kulturelt eller næringsmessig.
Arbeidet i Ungt Entreprenørskap bygger på at entreprenørskap er en livslang prosess som går på å utvikle personlige egenskaper og holdninger, kombinert med kunnskap og ferdigheter.
Arbeidet i Ungt Entreprenørskap bygger på at entreprenørskap er en livslang prosess som går på å utvikle personlige egenskaper og holdninger, kombinert med kunnskap og ferdigheter.
I forbindelse med elevbedriftskonseptet i grunnskolen, arrangerer Ungt Entreprenørskap Finnmark nå også en gründercamp som skal bidra til å gjøre bedriftskonseptene mer mangfoldige. Vi ønsker spesielt å sette fokus på sosiale utfordringer i elevenes nærmiljø – og vise dem at de gjennom sine elevbedrifter kan være med på å løse noen av disse.
Gründercamp er et idé- og kreativitetsverksted, og plattformen for elevbedrift.

